- Gegevens uit bronnen worden zorgvuldig overgenomen, maar lees- en typfouten zijn onvermijdelijk. - Gegevens die niet in de bron staan maar door mij zijn aangevuld op basis van andere bronnen of andere gegevens uit dezelfde bron, zijn voorzien van een *. - Gegevens die door mij aangepast of geïnterpreteerd zijn, zijn zoveel mogelijk voorzien van een verduidelijkende toelichting tussen [ ]. - Bij het overnemen van eigennamen is de originele spelling gehandhaafd. Soms is echter te voorzien dat een kennelijke schrijf- of spelfout in de bron een probleem zal geven bij het zoeken naar een eigennaam of bij het maken van een alfabetische index. In zo'n geval is de juiste of meest voorkomende spelling van een eigennaam aangehouden, met toevoeging van een toelichting tussen [ ]. - Bij het overnemen van plaatsnamen, straatnamen en beroepen die in alfabetische indexen terecht komen is voor zover mogelijk de moderne spelling aangehouden, om het zoeken te vereenvoudigen. Mogelijk staat in een bron bijvoorbeeld Doccum, terwijl op deze website Dokkum staat. Zo wordt een glaesemaecker een glasmaker of glazenmaker. Die spelling is voor het doel van deze website (het ontsluiten van bronnen, niet het transcriberen van bronnen) niet belangrijk.
Tresoar toegang 13-16 inv.nr. 265 folio 0094r van 10 jun 1798 (exacte ligging vrij zeker)
Bij de verkoop van Klaverbladstraat 18, een perceel ten noorden van dit perceel, wordt genoemd als
naastligger ten zuiden
Claas Jans
mr. bakker
1814 - bewoners
adres
naam
gegevens
G-315
Klaverbladstraat 20
Anthoon Jans Klaver
... het Weeshuis terzaake verdiende loon van A.J.K., 27 apr 1790. (GAH1122); eigenaar en gebruiker van wijk G-315, hovenier, medegebruiker is Jacobus Spits, varensgesel, 1814. (GAH204); id. van wijk G-308, tuin, 1814. ... (alles)
1814 - bewoners
adres
naam
gegevens
G-315
Klaverbladstraat 20
Jacobus Spits
gebruiker van wijk G-315, varensgesel; eigenaar en medegebruiker is Anth. Klaver, hovenier, 1814. (GAH204)
1814 - woningregister
adres
eigenaar
gebruiker
beroep of gebruik
G-315
Klaverbladstraat 20
Anthonie Klaver
Anthonie Klaver
hovenier
G-315
Klaverbladstraat 20
Jacobus Spits
varensgesel
1829 - memorie van successie
adres
betreft
samenvatting
G-315
Klaverbladstraat 20
Jane Haantjes Leyenaar, overleden op 11 juni 1829
58 jr, moeder van Douwe Wybes de Vries, mr. hovenier Klaverbladstraat G 315 en Jetje Anthony Klaver (vrouw van Rein Tjerks de Groot). Er behoorde onroerend goed tot de nalatenschap.
1832 - kadaster
adres
eigenaar
woonplaats
beroep
gebruik en grootte
Sectie A nr. 886
Klaverbladstraat 20
Douwe Wybes de Vries
Harlingen
hovenier
huis (56 m²)
1839 - bewoners
adres
naam
gegevens
G-315
Klaverbladstraat 20
Douwe Wiebes de Vries
... 1824, ovl 1858, bev.reg. HRL 1851 wijk G-326; oud 39 jaar, geb en wonende te HRL. 1839, hovenier, wijk G-315; VT1839; D.W. d. V. eigenaar van percelen nrs. 883-886 te HRL, hovenier, woonplaats HRL, legger nr. 637, ... (alles)